Bezpieczne kosmetyczne wybielanie zębów lampą LED

Każdy z nas chciałby cieszyć się śnieżnobiałym, pięknym uśmiechem. Niestety, czasem nawet codzienne szczotkowanie i dbanie o higienę jamy ustnej nie wystarczą. Przebarwienia szkliwa mogą być skutkiem diety, spożywania alkoholu lub palenia tytoniu. Mogą jednak także być efektem naturalnego starzenia się organizmu. Wiele zmagających się z przebarwieniami osób staje przed dylematem – obawiają się bowiem zabiegów dentystycznych, które mogą skutkować nadwrażliwością oraz odsłanianiem się szyjek. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest kosmetyczne wybielanie zębów.

Innowacyjne wybielanie zębów

Choć oferowana przez nas metoda wybielania zębów już od pewnego czasu cieszy się popularnością na zachodzie, w naszym kraju nadal jest to rzadkość. Na mapie Warszawy do tej pory nie było miejsca, które wykorzystywałoby nowoczesne technologie w takim stopniu jak nasz salon.

Trwający ciągle na obszarze medycyny i technologii postęp sprawia, że współcześnie przywiązuje się wagę już nie tylko do aspektów estetycznych, ale większą uwagę poświęca się również kwestiom zdrowotnym. Innowacyjna metoda wybielania zębów za pomocą najnowocześniejszych lamp Futura 2400 jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta i nie niesie ze sobą jakichkolwiek skutków ubocznych, które mogą mieć miejsce w przypadku zabiegów dentystycznych.

Nieinwazyjny i bezpieczny zabieg

Przede wszystkim, wybielanie zębów przy użyciu lamp Futura 2400 jest całkowicie nieinwazyjne. W żaden sposób nie ingerujemy w strukturę zęba, a wszystkie preparaty, z których korzystamy, posiadają wymagane certyfikaty bezpieczeństwa UE. Podczas zabiegów dentystycznych stosuje się najczęściej sześcio- lub dwunastoprocentowe stężenia mocznika, które są główną przyczyną nadwrażliwości pozabiegowej.

W stosowanym przez nas żelu aktywnym występuje bardzo niskie, bezpieczne stężenie nadtlenku wodoru (0,1%), które nie wpływa niekorzystnie na dziąsła i nie niszczy szkliwa. Emitowane przez nowoczesne lampy Futura 2400 zimne światło LED aktywuje żel, nie oddziałując przy tym w żaden sposób na tkankę skórną w jamie ustnej i w okolicach ust. Pacjentom zawsze zakładamy również okulary ochronne, które zabezpieczają oczy przed światłem LED.

Wybielanie zębów naszą metodą jest nie tylko nieinwazyjne i bezpieczne, ale również bezbolesne. Pacjent musi jedynie uzbroić się w chwilę cierpliwości, zabieg trwa bowiem od 45 do 60 minut. Zadowalające efekty są już jednak widoczne po pierwszej sesji.