Czy nadwrażliwość uniemożliwia wybielanie zębów?

O nadwrażliwości zębów słyszymy bardzo często: w reklamach past do zębów i szczoteczek, przy wątpliwościach odnośnie spożywania niektórych produktów, wreszcie – zdarza się, że o tej powszechnej przypadłości słyszymy od naszego stomatologa. Nic więc dziwnego, że wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy nadwrażliwość dziąseł jest przeciwwskazaniem do wybielania zębów?

Czym jest nadwrażliwość zębów?

Z tym sformułowaniem często spotyka się wielu pacjentów, ale z doświadczenia wiemy, że wielu z nich nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co ono w ogóle oznacza.

Nadwrażliwość zębów to nadmierna reakcja uzębienia na zimno, ciepło lub inne czynniki, u której źródła leży odsłonięta zębina. Reakcja ta najczęściej kojarzona jest z krótkim i ostrym bólem wynikającym z reakcji na bodźce termiczne, dotykowe, osmotyczne lub chemiczne (tutaj należy wymienić przede wszystkim słodkie lub słone pokarmy i napoje). Nie jest ona związana z żadną wadą lub chorobą uzębienia – szacuje się, że ból spowodowany nadwrażliwością w mniejszym lub większym stopniu doskwiera prawie połowie Polaków.

Czy nadwrażliwość jest przeciwwskazaniem do wybielania?

To pytanie zadaje sobie wielu potencjalnych pacjentów. Obawiają się oni, że zabieg może skutkować naruszeniem w jakiś sposób struktury szkliwa lub tkanek znajdujących się wewnątrz zęba. Biorąc pod uwagę różnorodność stosowanych obecnie metod wybielania, obawy nie zawsze są bezpodstawne – czasem podczas zabiegu może dochodzić do podrażnień. Co prawda dolegliwości zazwyczaj nie trwają długo, jednak przy nadwrażliwych zębach mogą uprzykrzać życie przez dłuższy czas.

Jeśli przygotowujemy się do mechanicznego wybielania zębów, przed zabiegiem można zasięgnąć porady dentysty, w wielu przypadkach problem może być bowiem zażegnany. Nadwrażliwość może być związana nie tylko z odsłoniętymi szyjkami, ale również z nieprawidłowym zgryzem, nieszczelnymi wypełnieniami czy próchnicą. Są to sytuacje, kiedy problemu można się pozbyć, dla własnego zdrowia i komfortu warto zatem zasięgnąć rady dentysty.

Bezpieczne wybielanie w Perli Smile Spa

Na konsultację dentystyczną warto wybrać się w przypadku, gdy będziemy poddawać się mechanicznemu wybielaniu. Metoda fotochemiczna z akceleratorem LED, którą stosujemy w Perli Smile Spa, jest jednak całkowicie bezpieczna, dlatego uspakajamy – nadwrażliwość zębów nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu wykonanego w naszym gabinecie. Nie trzeba też udawać się na wizyty do dentysty, gdyż wszystkich niezbędnych informacji udzieli nasz personel.

Szczycimy się tym, że wykonywane przez nas zabiegi zawsze są komfortowe dla pacjentów. Niezależnie od tego, czy zmagają się oni z niewielką lub dużą nadwrażliwością, zapewniamy im bezbolesne i bezpieczne osiągnięcie białego uśmiechu.