Czym różni się kosmetyczne wybielanie od tego w gabinecie dentystycznym?

Nasz punkt, w którym wykonywane są zabiegi kosmetycznego wybielania zębów, jest otwarty od poniedziałku do soboty, do późnych godzin wieczornych. Przyjmujemy Klientów bez wcześniejszych zapisów lub umawiania się na konkretny termin. Taka organizacja ma na celu sprawić, by usługa była jeszcze łatwiej dostępna, wygodniejsza oraz bezproblemowa. Perli Smile Spa jest wzorowane na podobnych firmach funkcjonujących we Francji oraz Ameryce. Chcemy, by wybielanie zębów, przeprowadzane co dwa miesiące, by utrzymać efekt, było traktowane niczym wizyta u fryzjera lub kosmetyczki. Wykonanie podobnego zabiegu w gabinecie dentystycznym wymaga wcześniejszego zapisania się na określony termin i zarezerwowania sobie czasu.

Przebieg zabiegu metodą fotochemiczną

Wybielanie zębów za pomocą żelu aktywowanego przy pomocy lampy LED trwa od 45 do 60 minut i pozwala rozjaśnić powierzchnię zębów o dwóch do nawet dziewięciu tonów. Długość trwania zabiegu jest określana zależnie od indywidualnych potrzeb Klienta. Efekty zabiegu utrzymują się dwa miesiące. W celu uzyskania długotrwałych efektów niezbędne jest ponawianie zabiegu oraz mycie zębów specjalną pianką wybielającą.

Różnica pomiędzy poszczególnymi zabiegami

Istnieje wiele metod wybielania zębów. Niektóre z nich opierają się na działaniu mechanicznym, które może rysować powierzchnię szkliwa. Istnieją także metody chemiczne, których działanie różni się zależnie od stosowanej substancji aktywnej. W salonie Perli Smile SPA wykorzystywana jest metoda fotochemiczna, która opiera się na nałożeniu żelu na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu substancji aktywnych za pomocą akceleratora LED. Jej zaletą jest jej bezinwazyjność, a co za tym idzie, bezbolesność.

Kolor zębów zmienia się dzięki utlenianiu barwników znajdujących się w szkliwie. Substancją aktywną, która znajduje się w żelu, jest nadwęglan sodu, a katalizatorem światło lampy LED. Wykorzystywany preparat został wyprodukowany na terenie Unii Europejskiej i spełnia wymogi stawiane przez Dyrektywę Rady 2011/84/UE.