Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego zęby się brudzą?

Kolor uzębienia to pochodna wielu czynników. Przebarwienia zwykle mają wiele przyczyn. Często są spowodowane spożywaniem produktów i napojów koloryzujących, takich jak kawa, herbata i czerwone wino, paleniem papierosów, nadmiarem fluoru, długotrwałym przyjmowaniem niektórych antybiotyków (np. tetracykliny) oraz wiekiem.

Na czym polega zabieg wybielania zębów?

Metod jest kilka – od mechanicznych, które rysują powierzchnię szkliwa, po metody chemiczne, które różnią się intensywnością. W perli smile spa w Warszawie, w trosce o komfort, bezpieczeństwo i jakość, oferujemy metodę fotochemiczną. Wybielanie zębów zachodzi dzięki reakcji utleniania barwników osadzonych na szkliwie i zębinie. Substancją aktywną jest nadboran sodu, który w połączeniu z wodą rozpada się na nadtlenek wodoru oraz kwas borowy, a katalizatorem procesu jest zimne, niebieskie światło emitowane przez lampę elektroluminescencyjną.

Czy zabieg wybielania zębów jest bezpieczny?

Tak, wybielanie zębów w perli smile spa jest nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Żel aktywny używany do zabiegu posiada bezpieczne stężenie nadtlenku wodoru (do 0,1%), które nie wymaga stosowania specjalnej ochrony dziąseł, nie powoduje nadwrażliwości zębów, a przede wszystkim nie niszczy szkliwa. Preparat spełnia wszystkie wymogi unijne regulowane Dyrektywa Rady 2011/84/UE z dn. 20.09.2011. Zimne światło LED aktywuje substancję aktywną służącą do wybielania zębów, nie oddziałując na tkankę skórną wewnątrz i wokół ust. Podczas zabiegu zakładane są okulary ochronne.

Kto może korzystać z zabiegów wybielania zębów?

Praktycznie wszyscy, gdyż nie ma formalnych przeciwwskazań. Nie zaleca się jednak wybielania zębów kobietom w ciąży lub karmiącym, osobom niepełnoletnim, pacjentom po chirurgii jamy ustnej, osobom cierpiącym na zapalenie dziąseł, chorym podczas chemioterapii oraz chorym na czerniaka. Osoby uczulone na silikon (wkładka do podawania żelu) także nie powinny korzystać z zabiegu. Osoby z nadwrażliwością zębów mogą odczuwać krótkotrwały dyskomfort zaraz po zabiegu, ale jest to sporadyczne.

Jak należy postępować po zabiegu?

Przez 4 godziny po zabiegu nie należy palić i jeść. Zaleca się picie wyłącznie wody. Przez 48 godzin po zabiegu zaleca się unikanie spożywania produktów silnie koloryzujących, takich jak kawa, herbata, czekolada, coca cola, czerwone lub różowe wino, pomidory, buraki, używania czerwonej szminki i palenia papierosów. Aby efekty zabiegu były trwalsze należy przestrzegać podstawowych zasad higieny jamy ustnej, czyli myć zęby po każdym posiłku oraz używać nici dentystycznej i płynu do płukania ust.

Jaki jest rezultat zabiegu wybielania?

Perli smile spa w Warszawie proponuje zróżnicowane zabiegi rozjaśniania uśmiechu, aby każdy Klient znalazł coś na miarę swoich potrzeb. W zależności od rodzaju zabiegu uśmiech staje się jaśniejszy od 2 do 9 tonów, średnio o 4 tony. Rozjaśnieniu ulegają wyłącznie uzębienie naturalne. U osób, które genetycznie mają ciemniejszy kolor uzębienia, rezultat jest mniej widoczny.

Optymalne i długotrwałe rezultaty uzyskuje się stosując pełne zabiegi co 2 do 4 miesięcy oraz zabiegi podtrzymujące co kilka tygodni w zależności od indywidualnych potrzeb. Ekspresowe zabiegi nastawione na szybki efekt mogą być również elementem przygotowania na specjalne okazje. Natomiast wzmocniony zabieg jest polecany palaczom oraz osobom o silnych przebarwieniach. Bezpieczne wybielanie zębów w naszych salonach, może być powtarzane nawet co miesiąc. Cena zabiegów w pakiecie jest korzystniejsza.

Masz więcej pytań?

Masz pytania dotyczące wybielania zębów? Napisz do nas na adres: info@perli.com.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego

Phone: 660 459 459
02-508 Warszawa
ul. Puławska 29