Nowości żywieniowe i wybielanie zębów

Nasze czasy stoją pod znakiem innowacji, dlatego jesteśmy przyzwyczajeni, że wszystko wokół nas się nieustannie zmienia. Sytuacja dotyczy praktycznie każdej dziedziny życia, nawet takich, jak żywienie. Trendy związane z dietetyką również są zmienne i kształtują decyzje żywieniowe dużej części społeczeństwa. Ze względu na to, że przyjmowany pokarm ma ogromny wpływ na kolor naszych zębów, wpływają również na zabiegi ich wybielania.

Dlaczego zmieniają się nawyki żywieniowe?

Konsumenci są coraz bardziej świadomi, jaki wpływ na ich organizm ma przyjmowany pokarm, dlatego stają się coraz bardziej wymagający. Producenci żywności oraz sieci handlowe, nie chcąc stracić klientów muszą sprostać ich oczekiwaniom. Nowości żywieniowe są często następstwem prowadzenia badań naukowych dotyczących jedzenia. Wraz z nowymi odkryciami związanymi z dietetyką, zmienia się sposób, w jaki się odżywiamy.

Jakie są nowe kulinarne trendy?

Wraz z modą na ograniczanie spożywania mięsa, coraz bardziej popularne stają się wszelkiego rodzaju owoce, sałatki owocowe, smoothie oraz inne owocowe przekąski. Niestety po wykonaniu zabiegu wybielania zębów owoce mogą mieć negatywny wpływ na nasze zęby. Przez kilka pierwszych dni powinniśmy stosować tzw. białą dietę, czyli powstrzymywać się przed spożywaniem produktów, które posiadają intensywne zabarwienie, mogące pogorszyć kolor naszych zębów. Do takich produktów trzeba zaliczyć różnego rodzaju owoce, takie jak truskawki, maliny, porzeczki, wiśnie, jagody, czy borówki. Mimo tego, że są pyszne, zdrowe i pełne witamin, jeśli chcemy dłużej cieszyć się białymi zębami, przez kilka dni po zabiegu powinniśmy zrezygnować z ich spożywania.

Chcąc zadbać o swoje zdrowie, chętnie sięgamy również po nabiał, który zawiera probiotyki, mające pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. O ile spożywanie mleka, śmietany, białego twarogu będzie korzystne zarówno dla naszego zdrowia, jak i koloru szkliwa, jedzenie żółtych serów, czy serków topionych z przyprawami może mieć negatywne efekty na barwę szkliwa.

Jednym z najmodniejszych produktów jest obecnie olej kokosowy. Wiele osób wykorzystuje go na przeróżne sposoby. Warto wiedzieć, że jego stosowanie może pozytywnie wpłynąć na barwę szkliwa i pomaga w utrzymaniu higieny jamy ustnej. Jest on bogaty w kwas laurynowy, który ma właściwości zmniejszające stan zapalny i zabijające bakterie.

Czy warto śledzić aktualne trendy?

Tworząc swój jadłospis warto czerpać inspirację ze wszystkich stron, dlatego czerpanie z aktualnych trendów również może być dobrym pomysłem. Jeśli jednak jeśli zależy nam na jak najdłuższym utrzymaniu bieli zębów, kilka dni po zabiegu powinniśmy zwracać uwagę na to, by wybierane produkty nie miały negatywnego wpływu na kolor szkliwa.