Opinia stomatologa

lek. dent. Izabela Michalak

Wybielanie zębów w salonie Perli to efektywna i innowacyjna metoda uzyskania poprawy wyglądu zębów. Najważniejszą jej zaletą jest pełne bezpieczeństwo i brak jakichkolwiek skutków ubocznych jak np. nadwrażliwość zębów po zabiegu.

Niskie stężenie nadtlenku wodoru (0,1%) gwarantuje niską inwazyjność, przy naprawdę dobrym wyniku. Po jednej sesji wybielającej zęby zyskują średnio o 4 tony jaśniejszą barwę. Preparaty wykorzystywane w salonie Perli posiadają wszelkie certyfikaty jakości, używane są w wielu innych krajach europejskich i gwarantują bezpieczeństwo stosowania.

Porównując zabiegi wybielania zębów wykonywane w gabinetach stomatologicznych – wielką przewagą zabiegu kosmetycznego jest brak skutków ubocznych. Wynika to z faktu, iż w gabinetach stosowane są najczęściej 6% lub 12% stężenia nadtlenku karbamidu (mocznika), który powoduje nadwrażliwość po zabiegową.

Zdecydowanie korzystniejsza jest także cena dla pacjenta.

Zabiegi są dostępne dla większości pacjentów z wyjątkiem kobiet w ciąży czy karmiących, osób z paradontozą, czy osób posiadających patologicznie zmienione szkliwo oraz stan po niedawno przebytym zabiegu chirurugicznym.

Zabieg może okazać się nieskuteczny w przypadku przebarwień spowodowanych stosowaniem tetracyklin (rodzaj antybiotyków). Metoda ta nie działa na uzębienie sztuczne takie jak korony, licówki.

Warto też podkreślić, że istotne jest, aby osoby planujące wybielanie zębów, pozostawały pod stałą opieką stomatologa, aby zęby pozostały nie tylko białe, ale i zdrowe.