Węgiel aktywny

Od pewnego czasu węgiel aktywny jest coraz chętniej wybierany jako pomoc przy wybielaniu zębów. Popularny jest on przede wszystkim wśród osób ceniących sobie preparaty organiczne, ale tak naprawdę historiom o jego wyjątkowych właściwościach ulegają dzisiaj niemal wszyscy. Czym jest węgiel aktywny i czy rzeczywiście stosowanie powstałych na jego bazie past i proszków jest gwarancją hollywoodzkiego uśmiechu? Wyjaśniamy wszelkie wątpliwości.

Co to jest węgiel aktywny?

Węgiel aktywny możemy opisać jako substancją tworzoną przez atomy węgla w stanie amorficznym. Mówiąc prościej – atomy te rozmieszczone są w sposób nieuporządkowany i nieregularny. Porowata struktura przekłada się na wysoki współczynnik pola powierzchni do masy. Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale węgiel aktywny znajduje zastosowanie w naszym życiu codziennym – na przykład w domowych uzdatniaczach wody, filtrach wykorzystywanych w akwariach czy filtrach powietrza.

Węgiel aktywny z łatwością radzi sobie z usuwaniem większości związków organicznych, nic więc dziwnego, że stosowany jest też w medycynie czy stomatologii. Preparaty zawierające tę substancję mogą odgrywać istotną rolę przy wybielaniu zębów, skutecznie pochłaniają bowiem osady z kawy, herbaty, papierosów czy alkoholu, które w dużej mierze odpowiedzialne są za nieestetyczne przebarwienia. Jest jednak jedno „ale”…

Co to jest węgiel aktywny?

Producenci past i proszków wytworzonych na bazie węgla aktywnego najczęściej informują wprost, że preparaty te mogą przywrócić naturalną biel zębów. Jeśli dobrze zrozumiemy zawarty w tej informacji przekaz, będziemy wiedzieli, jakich efektów możemy się spodziewać i unikniemy rozczarowania.

Często informujemy naszych klientów, że każda osoba ma swoją indywidualną, naturalną barwę zębów. To, że nasz uśmiech nie jest tak biały jak kolegi czy przyjaciółki może być w pewnym stopniu skutkiem naszej diety lub dolegliwości z którymi się borykamy, ale istotne są też czynniki wrodzone. Węgiel aktywny nie przenika przez szkliwo i nie usuwa kamienia nazębnego, nie oczekujmy zatem, że w jednej chwili uda nam się zmienić kolor zębów o kilka tonów.

Mimo że węgiel aktywny ma ograniczone możliwości, jego stosowanie i tak jest polecane. Oferowane przez nas proszki i pasty są doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które chcą wykorzystywać produkty BIO do codziennej pielęgnacji, ale również dla osób, które poddały się zabiegowi wybielania zębów. Regularne stosowanie organicznych preparatów takich jak Pristine White pomaga bowiem utrzymać efekty zabiegu.