Domowe sposoby na przeziębienie

Domowe sposoby na przeziębienie

Koniec ciepłych dni i nadchodzący sezon jesienny to dla wielu osób zapowiedź nadchodzących wirusów oraz różnego rodzaju infekcji. Czy z każdym przeziębieniem trzeba tak naprawdę udawać się do lekarza? Męczący kaszel, gorączka, katar czy też ból gardła to na pewno bardzo uporczywe objawy, które nie należą do przyjemności. Bez żadnego problemu da się jednak z nimi walczyć z wykorzystaniem domowych sposobów. Są one znane już od dziesięcioleci i co najważniejsze – naprawdę działają!

Gorąca herbata z dodatkami – to naprawdę działa

Każdy chyba pamięta, jeszcze z czasów swojego dzieciństwa, że w razie jakiegokolwiek przeziębienia, najczęściej spożywanym napojem była właśnie herbata z cytryną i sokiem z malin. Wszystko dlatego, że napój ten działa napotnie, przez co organizm ma szansę zwalczyć gorączkę na własną rękę. Dodatek soku z malin i cytryny wzmacnia odporność poprzez zawartość witaminy C. Do herbaty warto dodać także odrobinę miodu, który niweluje ból gardła oraz pomaga walczyć z kaszlem – trzeba jednak pamiętać, że miód dodajemy do już letniego napoju, ponieważ wysokie temperatury skutecznie niszczą jego właściwości.

Domowe syropy na przeziębienie

Domowych syropów, które mają naprawdę cudowne właściwości, jest wiele. Do najpopularniejszych z nich zdecydowanie należy syrop z cebuli, przygotowywany jeszcze przez nasze babcie. Jego przygotowanie jest bardzo łatwe i nieskomplikowane, dlatego warto go nastawić jeszcze przed rozpoczęciem walki z przeziębieniem. Wystarczy pokroić kilka cebul i zasypać je cukrem. Po pewnym czasie mieszanka puści sok, który w okresie jesiennym warto spożywać w ilości kilku łyżek dziennie. Podobnie działa syrop z buraka, syrop z młodych pędów sosny czy też mieszanka miodu, czosnku i cytryny.

Fantastyczne właściwości czosnku

Czosnek należy do tych produktów, które albo się kocha, albo nienawidzi. Wszystko dlatego, że jego zapach należy do wyjątkowo intensywnych, a po jego zjedzeniu przez dłuższy czas utrzymuje się nieprzyjemny aromat z ust. Warto jednak pamiętać o tym, że czosnek przez wielu uznawany jest za naturalny antybiotyk, mający działanie antyzapalne i przeciwwirusowe. Dlatego w okresie jesiennym warto włączyć do swojej diety, dodając do różnego rodzaju potraw, czy też spożywając w postaci pysznego masła czosnkowego. W przypadku wystąpienia przeziębienia, cudownym napojem jest mleko z dodatkiem masła i czosnku. Jest to napój znany z dawien dawna, który nie tylko skutecznie pomaga walczyć z przeziębieniem, ale również niweluje ból gardła oraz jego suchość.

Podsumowując, w trosce o swoje zdrowie, warto korzystać ze sprawdzonych, domowych sposobów walki z przeziębieniem. Koniecznie trzeba jednak pamiętać o tym, że jeśli męczące i uporczywe objawy utrzymują się przez kilka kolejnych dni, a domowe sposoby okazują się nieskuteczne, należy udać się do lekarza, który będzie w stanie postawić diagnozę. Nie ze wszystkim da się walczyć bowiem na własną rękę i czasem pomoc lekarska okazuje się niezbędna, by móc wrócić do pełni zdrowia.

2 Comments

  1. Domowe sposoby są najlepsze! Bez dwóch zdań 😀

    Odpowiedz
  2. Bardzo cenne porady! Dzięki wielkie, na pewno się przydadzą.

    Odpowiedz

Leave a Reply